סוגי הלוואות לחברות

כל חברה זקוקה להלוואה בשלבים מסוימים. ההלוואה הראשונה תהיה, ככל הנראה, הלוואה לשם גיוס הסכום הנדרש להקמתה- אך גם לאחר מכן, הצורך בהלוואות אינו נדיר. הדבר עשוי לקרות אם החברה מעוניינת להתרחב, או במקרים בהם היא נקלעה לקושי כלכלי נקודתי. קיימות מספר אופציות של הלוואות לחברות, שיפורטו במאמר זה.

הלוואה בנקאית

בעבר הלא רחוק, הבנקים היו הגופים היחידים שהורשו לספק הלוואות עסקיות. למרות שהמצב היום שונה וקיימים גופים נוספים מהם ניתן לקחת הלוואה, הבנקים כדיין מהווים נתח משמעותי מן השוק. בבנק ניתן לקבל הלוואות בכל סכום, גם אם מדובר בסכום גדול יחסית אשר יוכל להתאים לחברות גדולות. כדי לקבל את ההלוואה, יש צורך להציג תוכנית עסקית מסודרת ומקצועית. התוכנית צריכה לפרט את מצב העסק בהווה ואת התוכניות לעתיד. בנוסף, בנקים רבים דורשים גם ערבות.

הבנקים מציעים מסלולי הלוואות מגוונים עם תנאים שונים, כך שבהחלט ייתכן שתוכלו למצוא מסלול שיתאים אל החברה שלכם. יש לציין כי מלבד הפרטים אודות המסלול, חשוב לברר גם את ההשפעה על מתן ההלוואה על מסגרת האשראי שלכם- גם הלוואה אטרקטיבית הופכת ללא כדאית אם היא מגבילה את מסגרת האשראי בצורה בלתי סבירה.

הלוואה חוץ בנקאית

קיימים גם לא מעט גופים חוץ בנקאיים פרטיים אשר יכולים לספק הלוואות לחברות למטרות שונות. לרוב, יציעו הגופים הללו סכומים קטנים יותר מאלו המוצעים על ידי הבנקים, ולכן ההלוואות עשויות להתאים בעיקר לחברות קטנות, או לחברות אשר סכום קטן עשוי להספיק להן על מנת לפתור בעיה נקודתית. גם כאן, קיים שפע של מסלולים אשר כוללים תנאים שונים, מועדי החזרה שונים וריביות שונות.

קרנות וגופי סיוע

אופציה נוספת לקבלת הלוואה היא פנייה לאחד מגורמי הסיוע לחברות ועסקים. הקרנות הללו נהנות מסיוע של המדינה, כך שהן יוכלו לספק הלוואות בתנאים נוחים ואטרקטיביים למדי. בין הקרנות הללו, ניתן למנות את קרן הסיוע לעסקים קטנים, מט"י ועוד. ברבים מן המקרים, הגוף שמספק את ההלוואה בפועל אינן הקרנות הללו אלא הבנקים, והקרנות מספקות רק את הערבות עבור ההלוואה הבנקאית.

Sorry, comments are closed for this post.