הלוואה לחברה בע"מ- לכל מטרה

מטרות שונות להלוואה עסקית

הלוואות אינן מיועדות אך ורק לאנשים פרטיים. כמעט כל חברה נזקקת להלוואות גדולות או קטנות מספר פעמיים במהלך שנות קיומה. ההלוואה הראשונה אליה תזדקק כל חברה שהיא הינה, כמובן, ההלוואה הראשונית המשמשת לשם הקמתה. בנוסף לכך, חברות בע"מ יזדקקו לסיוע במימון גם במקרה של התרחבות העסק. הלוואה תוכל לסייע גם במידה והחברה נקלע לקשיים כלכליים מסוימים- יש לציין כי קושי כלכלי זמני עשוי להופיע גם בחברות מצליחות ומבטיחות, פשוט משום שהן מתרחבות בקצב מהיר יותר מן הקצב של תזרים המזומנים שלהן.

הלוואה יכולה לסייע לכל חברה שהיא, בכל תחום ובכל מצב. עם זאת, חשוב לבדוק בקפידה מאיזה גוף לוקחים את ההלוואה, ומהם התנאים המוצעים.

מקורות המימון

ישנם מספר גופים שיכולים לספק הלוואה לחברה בע"מ. החלוקה העיקרית הינה בין מוסדות בנקאיים לבין מוסדות חוץ בנקאיים (קופות גמל, חברות ביטוח, חברות אשראי וקרנות ממשלתיות). בהחלט ניתן להיעזר בגופים משני הסוגים לצורך קבלת ההלוואה, אולם חשוב לזכור שלכל גוף יש יתרונות וחסרונות משלו.

אם ברצונכם לקחת הלוואה של סכום גדול יחסית, מה שנפוץ למדי במקרה של חברה בע"מ, האופציה המומלצת הינה פניה אל הבנק. עם זאת, חשוב להבין כי הבנק אינו מעניק הלוואה לחברה בע"מ לכל דורש, וכי הוא בוחן כל עסק על סמך קריטריונים שונים על מנת להחליט אם הוא ראוי לקבל את ההלוואה. במסגרת זו, נבדק בקפידה מצבו של העסק, ומידת היכולת שלו להחזיר את ההלוואה בהמשך. בנוסף לכך, לרוב מבקשים הבנקים גם ערבים להחזרת ההלוואה. ייתכן שההלוואה תינתן גם ללא ערבים, אולם פעמים רבות התנאים יהיו פחות נוחים.

במידה ואין באפשרותכם לקבל הלוואה מהבנק, כדאי לדעת שההלוואות מן הגופים החוץ בנקאיים עשויה להיות מאוד אטרקטיבית ונוחה- גם אם היא תוכל לספק לכם סכומים קטנים יותר.

בכל מקרה של התלבטות או אי וודאות באשר לסוג ההלוואה המתאים ביותר, מומלץ לפנות אל שירותי ייעוץ עסקי מקצועי- כך, ניתן יהיה לוודא כי אתם עושים את הבחירה האידאלית עבור עתיד החברה שלכם.

Sorry, comments are closed for this post.