הלוואה לחברה בע"מ- להקים את העסק עליו תמיד חלמתם

מימון ליזמות

לא מעט עצמאים ושכירים מחליטים, בשלב מסויים, לעשות צעד גדול ולהקים חברה בע"מ. הדבר עשוי לבשר על תחילתה של תקופת שגשוג כלכלי. עם זאת, מדובר בצעד שדורש סכומים גדולים מאוד, שרוב האנשים הפרטיים לא יוכלו לגייס בעצמם. במקרים כאלה, ניתן לקחת הלוואה לחברה בע"מ, אשר תוכל לכסות את ההוצאות הללו ולסייע בתהליך היזמות והקמת החברה.

למי כדאי לפנות?

כאשר אנו מעוניינים בהלוואה, אחת מברירות המחדל הינה לפנות אל הבנקים. הבנקים יכולים להציע גם סכומים גדולים מאוד, אשר מתאימים אל סדרי הגודל הנדרשים לשם פתיחת חברה בע"מ. בנוסף לכך, התוכניות השונות שמציעים הבנקים הינן שונות ומגוונות, כך שסביר להניח שכל יזם יוכל למצוא תוכנית אידאלית אשר תוכל להתאים אל הצרכים שלו ואל הצפי לרווחים מן החברה שהוא עומד להקים.

עם זאת, חשוב לציין גם את החסרונות שבפנייה אל הבנקים לשם קבלת ההלוואה. הבנקים מערימים קשיים שונים, ולא בטוח שהם יסכימו לתת הלוואה אל כל מי שיפנה עליהם. על היזם להציג לבנק תוכנית עסקית מסודרת ומפורטת, אשר תסביר בדיוק כיצד העסק עומד להיות רווחי כי שהיזם יהיה מסוגל להחזיר את ההלוואה במועד הנקוב. הדבר כרוך בלא מעט עיסוק בבירוקרטיה ובאישורים, שבמקרים רבים יש לפנות לשירותיו של עורך דין על מנת להנפיק אותם. יתרה מכך, סביר להניח שהבנקים ידרשו גם ערבות להחזרת ההלוואה.

האלטרנטיבה הינה פנייה אל אחד מן הגופים החוץ בנקאיים לשם קבלת הלוואה לחברה בע"מ. גופים כאלה יוכלו לספק הלוואה בתנאים לא פחות אטרקטייבים מאלה שמציעים הבנקים, ולעיתים אף יותר. בנוסף לכך, ההלוואה תהיה כמעט מיידית, ולא יהיה כל צורך בהתעסקות עם בירוקרטיה. החיסרון העיקרי של הלוואה מגופים אלה הינו גובה הסכום- על פי רוב, מדובר בסכום מוגבל אשר לא יוכל להתאים לכל סוגי החברות.

בכל מקרה שהוא, כדאי לפנות לייעוץ עסקי. מומחים יוכלו להסתמך על התוכנית העסקית שלכם, ולייעץ לכם באשר להלוואה שתוכל להתאים אליכם ואל החברה בע"מ שאתם מעוניינים להקים.

Sorry, comments are closed for this post.