הלוואה לחברה בע"מ- כך תעשו את ההחלטה הנכונה

כמעט ואין חברה אשר אינה זקוקה להלוואה מדי פעם ופעם. ההלוואה הראשונה שייקח היזם היא, כנראה, הלוואת הסכום הדרוש לשם הקמתה של החברה. כאשר מדובר בחברה בע"מ, אשר המחזור העסקי שלה הינו גדול בהרבה מזה של חברה רגילה, בדרך כלל מדובר בסכומי כסף גדולים למדי, שלא קל לגייס גם במסגרת הלוואה. כיצד ניתן לבחור במסלול הנכון ביותר עבור החברה שלכם, אשר ישתלם גם בטווח הרחוק?

ההבדל בין הלוואה בנקאית לבין הלוואה חוץ בנקאית

באופן הכללי ביותר, ניתן לחלק את סוגי ההלוואות העסקיות לשניים- הלוואות מן הבנק, לעומת הלוואות מגופים חוץ בנקאיים. ההבדל העיקרי הינו בגובה הסכום שניתן לקחת, וכן בתנאים שמציבים הגופים לקבלת הלוואה לחברה בע"מ. הבנקים יוכלו להציע סכומים גדולים יותר מאשר הגופים החוץ בנקאיים, על פי רוב. עם זאת, חשוב לציין כי קבלת הסכום המבוקש מן הבנק אינה מובנת מאליה- כדי לקבל אישור, יש צורך להמציא מסמכים רבים- צריך להציג תוכנית עסקית אשר מפרטת את מצבו של העסק כיום ואת התוכניות לעתיד, וכן להחתים ערבים.

הגופים החוץ בנקאיים, כמו חברות הביטוח וחברות האשראי, יוכלו לספק הלוואה מיידית וללא צורך באישורים מיוחדים- אך עם זאת, כאמור, הסכומים הם בדרך כלל מוגבלים.

התנאים

בכל מקרה שהוא, חשוב מאוד לבדוק גם את תנאי ההלוואה ולוודא כי הם אכן יוכלו להתאים אליכם ואל החברה שלכם. מסלולי ההלוואה השונים נבדלים ביניהם במועדי ההחזר ובסכום שיש להחזיר בכל פעם; כמו כן, יש הבדל בריביות. הריבית הבסיסית היא, כמובן, ריבית הפריים, ועליה מתווספים אחוזים נוספים, שיכולים להיות קבועים או צמודים למדד מסוים. קשה להצביע על מסלול טוב יותר או טוב פחות- הבחירה הינה ספציפית עבור החברה שלכם ועבור הצפי שלכם לרווחים בעתיד.

במידה ויש לכם התלבטות לגבי מסלול הלוואה לחברה בע"מ שעשוי להתאים, כדאי לפנות לייעוץ מקצועי מפי מומחים בתחום- כך, תוכלו לקבל ניתוח אובייקטיבי של הגורמים השונים שעשויים להשפיע על קבלת ההחלטה, ולדעת כי היא מתבצעת בצורה מושכלת.

Sorry, comments are closed for this post.